Pharmaceutical company AstraZeneca announced on Friday that it would significantly reduce its supply of the Covit-19 vaccine to the European Union. It will deliver 30 million vaccines by the end of March and 100 million in the first half of this year. The DPA recalled that the British-Swedish concern had recently estimated that 220 million dose products would be sold by the end of June.Brussels

Share on Facebook


Share on Twitter

Share on LinkedIn

Print


Copy the URL addressAbbreviated address
CloseAstroGeneca (example photo) Source: Profile stock photos

“Although we are working tirelessly to expedite deliveries, AstraZeneca regrets reducing its planned supply of Covid-19 vaccines to the EU,” the pharmaceutical company said in a statement Friday night.


Distribuce vakcín v Evropské unii není spravedlivá, tvrdí rakouský kancléř Kurz a žádá nápravu


Číst článek

AstraZeneca už před několika týdny oznámila, že do sedmadvacítky v prvním kvartálu nedodá původně slíbených nejméně 80 milionů očkovacích dávek, ale jen 40 milionů. Slíbila ovšem, že výrobu co nejrychleji posílí a že Evropskou unii bude zásobovat z jiných částí globálního dodavatelského řetězce, připomíná DPA.

„Omezení ve vývozu bohužel sníží dodávky v prvním čtvrtletí a pravděpodobně i ve druhém čtvrtletí,“ uvedla také firma.

Evropská unie obvinila Spojené státy a Británii, že na rozdíl od ní nevyvážejí vakcíny vyráběné na jejich území. Británie to však zásadně odmítá.

Unie loni s AstraZenecou uzavřela smlouvu o nákupu 300 milionů dávek její vakcíny, přičemž 30 milionů mělo dorazit do konce roku 2020, 90 milionů v prvním kvartálu letošního roku a 180 milionů v kvartálu druhém. Loni ovšem nedorazily žádné dávky, protože preparát ještě nebyl schválen evropskými regulačními úřady.

Agentura Reuters poznamenala, že zpomalení dodávek vakcín je další ranou pro plány Evropskou unii ohledně očkování proti covidu-19, které komplikují problémy se zásobováním a pomalá vakcinace v některých členských zemích.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítSee also  The UN says the green economy is growing fast. Says British Ambassador to Climate Summit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here